Nabídka

vystoupení

Máme bohaté zkušenosti s akcemi všeho druhu v Čechách i zahraničí.

Tyto tance jsou vhodné na venkovní nebo vnitřní pódium.

Pro vystoupení nás kontaktujte na terezastojdl@gmail.com případně telefon +420 603-797-328

Vedoucí skupiny : Mgr.Tereza štojdlová

 

POŽADAVKY NA VYSTOUPENÍ SOUBORU 

Technické podmínky:

- čistá taneční plocha odpovídající velikostí počtu tanečnic

  /pro 1 tanečnici cca 2x3m, pro 2 tanečnice 3x4m, pro 4 tanečnice 4x5m/

- tančíme v charakterové obuvi na podpatku, proto musí být povrch pevný a čistý, ideální je pódium,   /nevhodný je trávník, beton, chodník, dlažební kostky, atp./

- hlídané neveřejné a ideálně uzamykatelné prostory pro převlečení a uschování kostýmů i během     produkce /máme drahé autentické kostýmy, o které nechceme přijít/

- adekvátní ozvučení prostoru pro vystoupení, hudbu můžeme zaslat předem ve formátu MP3

  /na místo vystoupení nosíme zálohu ve formě USB disku a MP3 přehrávače na malý sluchátkový jack/

- obsluhu a spuštění hudby pro produkci musí zajistit pořadatel  /nikoliv tanečnice samotné/

V případě nezajištění adekvátních podmínek pro domluvené vystoupení si vyhrazujeme právo  vystoupení nerealizovat bez náhrady! Děkujeme za pochopení.

CENÍK

Cena vystoupení dohodou podle typu a rozsahu akce

-

 
Perské / Íránské tance

Perský / íránský tanec vyniká svojí jemností a ladné pohyby rukou, dynamické a jemné otočky, rafinovaná gesta a hlavně tanečnice vyjadřující ženkost. K tanci  se využívají i rekvizity jako je závoj, svíčky nebo činelky.

Perský Klasický - kadžárský styl / dvorní tanec

Perský moderní tanec - pop

Perský contemporary 

Mystický perský tanec

Baba Karam 

Bandarii

Gilaki

 
Arménské, ázerbajdžánské & gruzínské tance

Méně známe jsou u nás tance z oblasti Kavkazu z Arménie, Ázerbajdžánu a Gruzie. Tyto tance jsou velmi fyzicky náročné pro muže, kteří v nich prokazují schopnost neuvěřitelných výkonů, především skoků do výšky, otoček a jako rekvizitu používají proslulé dýky, které nosí za pasem. krouží kolem žen, které se vznášejí ladně jako labutě v kostýmech, které připomínají naše gotické róby. Mnoho lidí považuje tyto tance za nejkrásnější na světě. K jejich zvládnutí je potřeba základy baletu a úchvatně jemné pohyby rukou vypilované do posledního detailu a dechu. Precizní choreografie vnese na jeviště nádherný tanec, kdy tanečnice připomínají princezny a v tomto duchu se nesou i bohatě zdobené kostýmy.

Arménský tanec

Ázerbajdžánský tanec

Gruzínský tanec

Kyrgyzský tanec

Afghánský &
Pakistánský tanec

Folklórní tanec z těchto zemí je především stále živou kulturou a lidé se jej učí v kruhu rodinném. Vynikají krásné bohatě vyšívané barevné kostýmy plné zrcátek a připomínající blízkost Indie. Zvláště bohaté afghánské šaty pro nevěstu mají široké rukávy, nabírané kalhoty a nezbytný závoj. Veselý afghánský tanec zvedne každému náladu a nezřídka se diváci zapojí. Barevné sukně se rozvíří točkami a pohyby rukou zdůrazní bohaté šperky s lapis lazuli nebo vykládané a tepané bohaté náhrdelníky a náramky. Regiony Paštú a Balochi mají vlastní taneční styl a kostýmy. Spolupracujeme i s pakistánskou ambasádou v Praze a na festivalu Refufest, Čajomírfest.

Afghánský tanec

Afghánský attan

Pákistánský tanec - paštú

Pákistánský tanec - Balochi

Dervišský tanec
Whirling Dance

K perskému mystickému tanci neodmyslitelně patří tanec, který je součástí praktikujících dervišů ve Střední Asii, známý jako víření, anglicky Whirling a je spojený se súfijskými řády, poezií Rúmího a islámskou mystikou. Moje seznámení proběhlo přes rekonstrukce súfijských rituálů s tanečníkem Sasharem Zarifem, který pro nás otevřel tuto zajímavou zkušenost. V tomto tanci nezáleží tolik na taneční technie, jedná se o improvizaci, o práci s tělem a energií, ale především o zkušenost, objevování sebe sama a překonávání svého ega. Hlubší vhled do súfijské mystiky je třeba. Tento vstup je vhodný na události spíše divadelního nebo komorního charakteru.

Zatím je to sólový vstup.

Dervišské víření - whirling - inspirované súfismem a básníkem Rúmí

Mystický tanec se závojem

Mystický tanec se svíčkama

Tance z oblasti Střední Asie a Kavkazu

گروه رقص شیرین

رقص یرانی