15068460_983258408468225_675281469152722

O nás
Šírín Dance

 

VEDOUCÍ A CHOREOGRAF

MGR. TEREZA ŠTOJDLOVÁ

Tanečnice, učitelka orientálních tanců, tribal bellydance fusion a perský, ázerbajdžánský, gruzínský, kavkazské, kyrgyzský,

afghánský, arménský, uzbecký tanec od roku 2006 a věnuje se také tancům Střední Asie a samostudiu kultury Blízkého východu a perského jazyka.

Propagační grafik, výtvarnice a učitelka se specializací na výtvarnou výchovu PedF UK. Matka tří krásných dětí dětí a vášnivá cestovatelka - Španělsko, Maroko, Izrael, Írán. Učí výtvarné dílny pro veřejnost, taneční kurzy a workshopy po celé ČR a na Slovensko.

 

2008 - 2011 tanečnice v projektech tance & zpěvu z Hedvábné stezky Reny Milgrom a Sashara Zarifa:

Mevlana (2007)

Perské miniatury (2008),

Strom přání (2008),

Křehké momenty (2010)

Súfijské taneční rituály se Sasharem Zarifem 

Kurzy - Vědomé tělo - Rena Milgrom /160h/ bez certifikátu

Festivaly s certifikací
Itálie 2010 Bellydance Festival
Eilat - Izrael 2014 Bellydance Festival / Orit Maftsir

Master teachers perského tance a tanců střední Asie a Kavkazu a další

Rena Milgrom, Sashar Zarif, Miriam Peretz, Hannah Romanowsky, Farima Berenji, Gulsara Begbaghysheva, Iris Delshad, Rachel Brice, anasma, Illan Riviere, Morgana, Kami Liddle, Samantha emanuelle, Kathreen Derouet, Bri Hurley, Lulu Sabongui, Katerina Shereen a mnoho dalších jimž vděčím za své taneční znalosti

MARIELL ARNE

Tanci se věnuje od roku 2002, kdy objevila v té době u nás začínající  a velmi populární břišní tanec – Belly dance a od té doby ji tanec provází neustále. Přes Belly dance - Egyptský jevištní styl tance, Tribal dance , Tribal fusion belly dance a moderní tanec se protancovala do střední Asie.


 Studovala pohybové techniky LMA (Labanova analýza pohybu)a BMC® (Body-Mind Centering®), univerzální systémy, které nám pomáhají propojit mysl, pohyb a prostor.

Tanec Mariell studuje pod vedením uznávaných lektorů a nejvíce ji ovlivnily lektorky :  Líza Vegrová, Šarka Černá - Sharka Rao, Kateřina Havelková , Michaela Sládečková a Tereza Štojdlová

Master teachers Rena Milgrom, a Farima Berenji (Írán/USA) .
V současné době se věnuje  klasickému i modernímu perskému tanci, folklorním středoasijskými tradičními tancům i západní moderně.

Působila ve skupině Alterra a  Zephyr dance aliance a vystupovala s Terezou Štojdlovou pro Pakistánskou ambasádu v Praze
Mariell v současné době pracuje na samostatných projektech a vystupuje se skupinou Šírín dance.

HANKA KB

Tanečnice orientálních tanců a tanců kultury Blízkého východu , učitelka orientálních tanců a pedagog v oboru přírodní vědy. Tanci se věnuje dlouhodobě, vyučuje v taneční škole a kromě perského a dalších tanců, se věnuje tanci s rekvizitami hedvábné vějíře, tanec s ohněm a další.

Tanečnice orientálních tanců a studentka kultury Blízkého východu na filosofické fakultě Univerzity Karlovy - FFUK v oboru turkologie, tureckého a perského jazyka, hraje v divadelním souboru a je věrnou podporou týmu.
Pravidelně se vzdělává u našich i zahraničních lektorů,  ráda hraje na činelky a vystupuje se závojem.

IVANKA HAVELKOVÁ

 

VERONIKA KUMAR MIKUŠOVÁ

TAKÉ S NÁMI TANČÍ

EXTERNÍ TANEČNICE SOUBORU 

 

 

SIMONA SVITÁKOVÁ

VIKTORIE ČISTÁKOVÁ

 

Tanečnice indických tanců a perských, specializuje se na Bolywood.


Náš tým na rok 2019 
17760751_1123025197824878_76102120428871
Tance z oblasti Střední Asie a Kavkazu

گروه رقص شیرین

رقص یرانی